niedziela, 2 stycznia 2011

Peelingi domowej roboty :)


Peelingi do twarzy:








Peeling kawowy


Peeling kawowy stosowany jest do całego ciała - ma już wiele wielbicielek, które każdego tygodnia masują swoje ciało drobinkami kawy i cynamonu. Peeling może być stosowany również do twarzy. Jego składniki niewiele różnią się od tradycyjnego składu. Warto tu jedynie zrezygnować z soli - może ona wywołać podrażnienia. Jak więc zrobić peeling kawowy? Przygotuj łyżkę żelu pod prysznic albo kremu lub żelu do twarzy, łyżeczkę nierozpuszczalnej kawy, szczyptę cynamonu. Wymieszaj składniki w miseczce. Jeśli peeling jest zbyt gęsty, możesz dodać kilka kropel wody. Nałóż na oczyszczoną z makijażu twarz kawową papkę i masuj cerę. Spłukaj dokładnie.


Peeling z otrąb i siemienia


Peeling z ziaren i lnu mielonego to propozycja dla fanek naturalnych składników, szczególnie tych o mieszanej i tłustej cerze. W misce należy wymieszać 4 łyżeczki otrąb pszennych, 4 łyżeczki siemienia lnianego, łyżeczkę ciepłej wody oraz 1 łyżeczkę płynnego miodu. Przygotowaną maską należy oczyścić twarz i spłukać ciepłą wodą. Peeling z otrąb i siemienia lnianego jest wspaniałym zabiegiem upiększającym, który możesz wykonać bez wychodzenia z domu!


Peeling migdałowy


Migdały to świetny dodatek do ciasta i mała przekąska do podgryzania między obiadem a kolacją. Ale także... składnik znakomitego peelingu do twarzy. Wystarczy utłuc w moździerzu 5 g migdałów i wymieszać je z 1-2 łyżkami kremu do twarzy. Tak przygotowaną papką należy masować twarz. Peeling migdałowy może pełnić też funkcję maseczki - zanim zmyjesz masę z twarzy, pozostaw ją na 2-3 minuty, by jej składniki odżywcze wchłonęły się.


Peeling do ciała :












Peeling cukrowy
Szklanka cukru (najlepiej z trzciny cukrowej, który zawiera złuszczający kwas glikolowy, ale może być też brązowy z buraków cukrowych), szklanka oliwy z oliwek (tylko extra vergine) bądź innego oleju roślinnego, np. z awokado, 10-20 kropli olejku z witaminy E (można także wycisnąć kilka kapsułek z tą witaminą), kilka kropli olejku grejpfrutowego lub rozmarynowego, które działają jak naturalny konserwant, a jednocześnie aromatyzują.
Wszystkie składniki wymieszaj w zakręcanym słoju. Trwałość 2-3 tygodnie. Wstrząśnij przed użyciem, bo po pewnym czasie cukier opadnie na dno - to naturalne.


Peeling z solą Morza Martwego
Dwie łyżki oliwy mieszamy z garścią tej soli, która ma silne działanie odtruwające i jest bogata w cenne dla skóry minerały. Trwałość 3 tygodnie. Można też natrzeć ciało samą solą.


Peeling kawowy
Składniki takie same, tylko sól zastępujemy fusami zaparzonej kawy. Trwałość 2 tygodnie.


Peeling śmietankowy
Opakowanie kwaśnej śmietany mieszamy w proporcji 1:1 z cukrem. Jest to połączenie peelingu enzymatycznego (kwas mlekowy) z mechanicznym (kryształki cukru). Bardzo nietrwały - trzeba zużyć od razu.


Peeling miętowy do stóp
Garść soli, może być drobna, 2-3 łyżki oliwy z oliwek, kilka kropli olejku miętowego. Gęstą masą pocieramy stopy, kolana i łokcie. Po spłukaniu smarujemy te miejsca kremem odżywczym.

1 komentarz:

  1. Peeling z kawy stosowałam na ciało- świetnie wygładza, pięknie pachnie.

    OdpowiedzUsuń